DCM: ako bude vyzerať dištančná výučba

Vždy v utorok 14:50 uverejním na stránke nové cvičenie. Prečítate/vypočujete si trochu teórie a narátate si nejaké príkladíky. Súčasťou vždy bude aj domáca úloha, ktorú mi treba poslať do konca najbližšej nedele. Na ďalšej hodine začnem najprv s vysvetlovaním toho, s čím ste mali v domácich úlohach problémy a potom prejdeme na ďalšiu látku.

Počas času cvičení (tj 14:50-16:20) budem k dispozícii online na okamžité konzultácie.

DCM: hodnotenie

Na konci semestra (alebo cez skúškové) každý z Vás dostane sadu príkladov, ktorú si v kľude doma vyrieši a pošle mi odfotenú. Ja si to prečítam a z každým individuálne sa o tom trošku porozprávame (opýtam sa vás prečo ste toto riešili týto spôsobom a čo by sa stalo, ak by ste toto zmenili).

DCM: ďalšie otázky

Čo sa stane, ak nebudem posielať domáce úlohy?

Nič. Iba stratíte možnosť získať spätnú väzbu. Hlavným cieľom domácich úloh je to, aby sme sa vedeli vrátiť k témam, ktoré ste ešte úplne nezvládli.

Skúsil som si urobiť domácu úlohu, ale nešlo mi to a teraz sa cítim trápne.

Určite mi ju pošlite! Vy ste hlavná cieľovka domacich úloh. Teraz máte možnosť sa to doučiť.

Skúsil som si urobiť domácu úlohu, ale ja by som to riešil inak, ako sme si preberali na hodine. Je to ok?

Áno! Cieľom matematiky je vedieť riešiť problémy, nie vedieť opakovať nejaký postup.

Čo ak mám otázky mimo učiva? Môžem sa opýtať na niečo čo sa preberalo tri týždne dozadu? Čo ak som si preštudoval dnešný materiál, ale nepochopil som to?

Napíšte mi! Pýtajte sa! Ak sa v matematike zorientujete teraz, bude sa Vám lahšie žiť :) Žiadna otázka nie je blbá. Buď Vám vysvetlenie odpíšem, alebo si spravíme konzultácie, podľa toho koľko ľudí bude mať záujem.

Čo bude s tým zoznamovacím testom?

Všetky vaše riešenia som si pozrela. Nebudem Vám posielať opravené testy priamo teraz, každý príklad si spravíme, keď budeme preberať danú tému.

Aj komplexné čísla?

Áno, náhodou komplexné čísla sú super :)

Mám ďalšiu otázku.

Napšte mi na adriana.bosakova@fmph.uniba.sk