DCM: cvičenie 1

UPDATE (8.10.2020): Všetky materiály z tohoto cvičenia sú dostupné aj na MS Teams. Odporúčam si pozrieť videá radšej tam, stránka ich občas pomalšie načítava.

Dnes sa budeme venovať témam, ktoré Vám v zoznamovacom testíku robili problémy. Dnes to bude na tému rovníc, nerovníc a úpravy výrazov. Prvý príklad zo zoznamovacieho testu malo správne cca 10% z Vás, takže poďme na tom troška popracovať.

Zlomky

Najskôr malý úvod do zlomkov. Uvedomujem si, že pre viacerí z Vás toto už máte dávno zvládnuté, v tom prípade to kľudne preskočte. Ak si úpravou zlomkov nie ste úplne istí, venujte sa tomu chvíľu, je to veľmi dôležité.

Riešený príklad z Pass/Fail testu

Jednoduchá aplikácia: riešený príklad z Pass/Fail testu, čo ste robili na začiatku Úvodu do matematiky

Rovnice a nerovnice

Začneme s jednoduchými lineárnymi a kvadratickými rovnicami

Domáca úloha: máme rovnicu ax=b. Aké bude mať riešenia, ak a=0 ?

A ešte niečo k nerovniciam a zlomkom. Aneb ako sa mal riešiť prvý príklad zo zoznamovacieho testíku.

Prvá sada príkladov:

priklady1.pdf

Prvú sadu príkladov mi pošlite do konca nedele. Časti, s ktorými budete mať problém sa objavia na ďalšom cvičení. Na konci som pridala dva príklady, ktoré sa netýkajú látky, sú tam len tak, aby ste neupadli do stereotypu. Samozrejme, že sú dobrovoľné.

Je na Vás koľko a ktorých príkladov spočítate, ja si ich potom všetky pozriem. Ak pre Vás niektoré témy robia ťažkosti, radšej toho zrátajte menej a poriadne. Pri odovzdávaní je možnosť pripojiť nejakú poznámku, alebo otázku, ak by bolo treba. Pošlite mi ich tu:

→ ODOVZDANIE PRÍKLADOV ←

(príklady môžete vyriešiť na papieri a odfotiť. Urobte z toho pdf, alebo ich zabalte do zipu. PROSÍM skontrolujte si veľkosť súboru, nech nemá každá fotka 500 mega ak náhodou fotíte nejakými lepšími foťákmi)