Odovzdávanie, termíny

Téma webstránky (pravidlá)

Tému webstránky popíšte názvom (ak ho už máte vymyslený) a krátkou charakteristikou (príklad: HongKong Hair: stránka o najnovších kaderníckych trendoch v Hong Kongu)

K téme webstránky treba odpovedať na nasledujúce 4 otázky:

(Podotázky v zátvorkách slúžia na inšpiráciu, nemusia byť všetky zodpovedané.)

Na odpovede k otázkam nie je žiaden povinný minimálny rozsah (niektoré sú obsiahlejšie ako iné, niektoré sa sčasti prekrývajú), snažte sa skôr o to, aby odpoveď dávala zmysel a vašu predstavu stránky zrozumiteľne popísala.

Tému treba odovzdať vo forme pdf. alebo .txt

Logo (pravidlá)

Logo musí byť vytvorené k vašemu projektu. Pri grafickom návrhu webstránky bude povinné ho využiť. Logo musí byť vytvorené vektorovo, okrem toho nemá určený žiaden minimálny počet objektov, farieb ani žiadne iné pravidlá. K logu je treba napísať krátky popisok vysvetľujúci prečo to logo vyzerá tak ako vyzerá (čo by ste povedali klientovi, ktorému ho chcete predať)

K logu treba vytvoriť aj jednofarebnú verziu na praktické účely. Jednofarebná verzia musí byť vytvorená iba z čistých plôch jednej farby (napr čiernej) - čiže žiadna polopriesvitnosť, gradienty, atď.. (Cieľom je vytvoriť verziu loga, ktorá by sa dala napríklad vygravírovať na pohár, alebo vyrezať z dreva) Jednofarebná verzia nemusí byť tvarovo identická ako vaše pôvodné logo, hlavne v prípade zložitého farebného loga bude na vytvorenie jednofarebnej verzie nutné vymyslieť nejaké zjendodušujúce úpravy.

Môžete mať aj viac verzií loga (napr. so sloganom a bez, alebo v rôznych farbách) - pri tvorení stránky si potom budete môcť vybrať, ktoré sa vám bude viac hodiť. Ak vaše základné logo spĺňa podmnienky aj na jednofarebnú verziu, netreba vytvárať ďalšiu.

Logo treba odovzdať ako .zip obsahujúci nasledovné:

Za čo sa budú strhávať body: (týmto chybám sa budeme podrobnejšie venovať na cviku 5.11)

Grafický návrh (pravidlá)

Grafický návrh prezentuje dizajn vašej stránky. Odovzdajte ho ako 1 pdf obsahujúce

  1. grafický návrh (tj presné graficke prevedenie - na vytvorenie je vhodný napr. Inkscape) jednho z nasledujúcich
  2. grafický návrh pre tablet (stačí homepage) [šírka cca 1024px]
  3. grafický návrh pre mobil (stačí homepage) [šírka cca 300px]
  4. Komentár popisujúci váš dizajn. Vysvetlite, prečo ste si vybrali danú farebnú škálu, font, symboly, iné grafické prvky (napr. všetkým týmto tlačítkam som dal guľaté okraje, aby pôsobili kamarátskejšie; táto sekcia v navigácii je výraznejšia, lebo je dôležitá, atď.). Predstavte si, že to vysvetľujete klientovi, ktorému ten dizan chcete predať (tak isto ako pri logu).

Ak má stránka nejaké dynamické elementy (vyskakovacie menu, slideshow, ...) môžete vytvoriť náhľad viacerých fáz stránky.

Nebojte sa navrhovať elementy, ktoré sú aj očividne nad rámec kurzu, ak na vašu stránku logicky patria (napríklad prihlasovanie na stránke, hlasovanie, atď...). Ak sa ich počas semestra nebudeme učiť, nebudete ich musieť na stránku programovať.

Na čo si dať pozor:

Ak nemáte dostatok obsahu na vašu stránku, môžete použiť lorem ipsum miesto textu a nejaké free obrázky z internetu ako placeholdery miesto vašich (toto je možné iba pre obrázky týkajúce sa obsahu stránky (napr. informačné obrázky k článkom), nie dizajnové prvky.)

Ak váš dizajn úmyselne porušuje niektoré základné dizajnové princípy, obhájte si to v popisku. Obvzlášť pri umeleckých témach to môže stránke veľmi pomôcť.

Webstránka (pravidlá)

Webstránku treba poslať ako .zip obsahujúci všetky potrebné súbory (html a css súbory, všetky použité obrázky, audio, video a iné). Ak ju máte niekde zavesenú, pošlite mi aj link.

Čo sa bude hodnotiť:

Za čo môžete dostať body navyše:

Pri tvorbe je zakázané používať šablóny a frameworky (tj veci ako Wordpress, Bootstrap, atď...). Ak vaša stránka vyžaduje server, musíte si nejaký zadovážiť a zavesiť ju tam. Je dovolené použiť miesto textu lorem ipsum a obrázky z internetu.